Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach
Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach. W ramach porozumienia uczelnia obejmie honorowym patronatem klasy technikum informatycznego, które będą nosić nazwę klasy politechnicznej.
Umowę określającą warunki współpracy w zakresie działalności edukacyjnej podpisali dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej oraz Agnieszka Mazur, dyrektor Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach.
Podpisane porozumienie ma na celu wymianę doświadczeń i dalszy rozwój nawiązanej współpracy.
– Perspektywa zwiedzania laboratoriów i udział naszych uczniów w wykładach na Politechnice Rzeszowskiej bardzo nas cieszy. Mile widziane byłoby również prowadzenie zajęć z informatyki dla naszych uczniów przez wykładowców Politechniki. Liczę, że zarówno młodzież jak i nauczyciele będą czerpać z wiedzy i doświadczenia naukowców Politechniki Rzeszowskiej – mówi Agnieszka Mazur, dyrektor ZSA-T w Ropczycach.
Opiekę merytoryczną i patronat honorowy nad klasą politechniczną sprawował będzie Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.
- Politechnika Rzeszowska i Wydział Informatyki i Elektrotechniki jest otwarta dla uczniów, którzy chcą odwiedzić mury naszej uczelni. Pokażemy nasze laboratoria, przygotujemy atrakcyjny wykład. Jednocześnie liczę, że będziemy również gościć w Zespole Szkół Agro-Technicznych – mówi dr inż. Dominik Strzałka, prodziekan ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką Wydziału Elektrotechniki i Informatyki PRz.
Współpraca oparta będzie również na spotkaniach merytorycznych, wymianie doświadczeń i udziale nauczycieli Zespołu Szkół Agro-Technicznych w konferencjach organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską. Porozumienie przewiduje też organizację szkoleń, kursów i wykładów dla nauczycieli ZSA-T w Ropczycach.
Uczniowie szkoły będą też mogli brać udział w pracach Kół Naukowych PRz. Zespół Szkół Agro-Technicznych utworzy natomiast tzw. klasy politechniczne oraz podejmie starania na rzecz wprowadzenia zmian w programie nauczania uwzględniając sugestie ze strony Politechniki, ale zgodnie z wytycznymi programowymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.